Jdi na obsah Jdi na menu

I Vy jste osobnost. I Vy na to máte!

4. 5. 2017

I VY JSTE OSOBNOST. I VY NA TO MÁTE!

 

foliage-1634902.jpg

 

Začnu citátem Alberta Einstein: " Velké osobnosti se vždy potýkají s průměrnými mozky."

 

My všichni se rodíme jako osobnosti, rodíme se jako vítězové a vůdci. Vůdci nás samých. Bohužel postupem života většina z nás podlehne tlaku okolí, společnosti. Podlehne předsudkům a přestává si svou jedinečnost uvědomovat. Neznamená to však, že naše schopnost být osobností, je nenávratně ztracena. Je ukryta uvnitř nás a může se kdykoliv probudit.

 

Jenže druhý fakt je ten, že mnozí se svou osobnost bojí probudit. Bojí se vystoupit z řady. Protože být osobností, svobodnou bytostí, znamená jednat často právě opačně či jinak než žádá okolí a společnost.  

 

A pak tu také hraje roli pohodlnost. Vždyť nakonec je přeci jen jednodušší jít tzv. s davem. Jednodušší možná ano, ale určitě ne uspokojivější. 

 

Oprostěte se od předsudků, přestaňte dělat to, co se od vás očekává. Přestaňte se chovat tak, jak byste měli, protože to vyžaduje společnost. Vždyť kdo utváří společenská pravidla, kdo tvoří modní trendy? Co na tom, že se vám líbí mít na sobě něco jiného, než se teď nosí???

 

Slepím následováním něčeho, co utvořili jiní, dle našeho názoru ti obdařenější a šťastnější, jen ještě více pohřbíváme své osobní kouzlo, svou osobnost.

 

BUĎTE SAMI SEBOU. TADY A TEĎ, NAPOŘÁD. 

 

Vy všichni jste kouzelné bytosti, osobnosti. Probuďte se a začněte žít a prožívat svůj život naplno. Začněte se věnovat tomu, co vás baví. A ne jen tomu, co musíte. Věřte, že když ze svého života vypustíte to, co vám opravdu vadí, najde se najednou místo na to, co vás baví.

 

 

Krásný den,

 

Markéta Šírková