Jdi na obsah Jdi na menu

Lunární fáze - vliv měsíce

5. 11. 2013

 

Měsíc - Lunární fáze a jejich vliv

Již odnepaměti se lidé zabývali tím, co se děje kolem nich a na obloze a hledali spojitosti. Byla jen otázka času, kdy se zformulují pravidla spojená s postavením Měsíce. Měsíc má náš život opravdu velký vliv. Je třeba si uvědomit, že jsme součástí přírody a vesmíru (ikdyž to v poslední době tak nevypdá). Všímáme si přílivu a odlivu, vnímáme nárůst síly do úplňku, vidíme, jak se při měsíčních fázích chová zvěř. Z poznatků astrologie se můžeme poučit obzvláště v současné době.

 

 

Novoluní - nový Měsíc, nový začátek, nárůst sil

Síla novu trvá tři a půl dne. Jsme v situaci, kdy čelíme minulosti, čistíme mysl a připravujeme se do akce. Předsevzetí a rozhodnutí odložit staré zvyky mají šanci na úspěch. Je vhodná vnitřní očista - prospěje Vám půst, neboť tělo v této fázi lehce vylučuje toxiny. Do koupele přidejte oleje, pokožte dopřejte bahenní či jiný zábal. Pleť uvítá lehký peeling a výživné pleťové masky.

 

 

První čtvrť - dorůstající Měsíc

Měsíc připomíná písmeno D, Luna dorůstá. V lidech i organismech roste chuť po nezávislosti a samostatnosti. Vhodná fáze na zastřihávání vlasů, nabudou více na hustotě a síle (obzvláště je-li Měsíc ve Lvu). V těchto dnech chytne lépe trvalá, barva na vlasy, řasy, obočí. Méně příznivé období na hojení zranění, je zvýšená možnost zánětů a mokvání. Doporučuje se dobře čistit i drobné poranění, oděrky.

 

 

Úplněk - vyvrcholení, dovršení, naplnění

Jsme v polovině cyklu, v jeho nejjasnějším a nejzářivějším bodě. Měsíc svítí jasně na obloze jako velký kulatý míč. Dny kolem úplňku jsou ideální čas na úpravu váhy, lehkou detoxikaci, půst. Nezapomínejte však na pitný režim!!! Ve větší míře budeme vstřebávat vědomosti - vhodný čas pro zkoušky a pohovory. Prevenci před duševním neklidem vám přinese masáž nebo návštěva prožitkového či poznávacího kurzu. Snažte se jíst odlehčeně - málo tuků, konzervantů,... Někteří jedinci (obzvláště děti) jsou na úplněk velmi citliví - trpí bolestmi hlavy, nespavostí, podrážděností. Tyto projevy se mohou vyskytovat ve dench okolo úplňku a mohou trvat i několik dní. Zmírnit je můžete již výše zmiňovanými radami - nejlépe snížit příjem potravy, zvýšit příjem tekutin. Nedoporučuje se konzumace alkoholu.

 

 

Druhá čtvrť - Měsíc couvá

Měsíc ztrácí své světlo, připomíná písmeno C. Luna couvá. Období v této fázi je střetem ideálů a reality. Přikládáme větší váhu smyslu našich aktivit. Náš vnitřní svět je konfrontován s tím, do jaké míry podléhá vlastním i cizím ideologiím. Vzpoury a protesty dopadnou na úrodnou půdu. V těchto dnech je účinné protrhat rostliny, jejich stonky zesílí. Plevelu se zbavíte na více dní. Domácí marmelády nebo masti budou mít delší trvanlivost. Stará rada praví, že okna umytá v této fázi (ubývajícího Měsíce) jsou lesklejší.

 

Obecně platí, že první polovina cyklu - do úplňku - je spíše vhodná na vstřebávání věcí, živin (pleťové masky, tělové zábaly, barvení vlasů,...). Tělo má tendenci vše spíše zadržovat. Proto se i někteří jedinci cítí oteklí (čím blíže k úpňku), zhorší se vylučování. V tomto období není vhodné začínat s dietami - mohlo by to být demotivující, jelikož při stejné vůli nedojdete kýženého výsledku jako v období po úpňku.

Druhá polovina cyklu - po úplňku - je právě vhodná na jakékoliv diety či ozdravné kúry. Tělo má tendenci zbavovat se všeho nahromaděného. Takže také peeling má větší účinek. Zlepší se zažívání a vylučování, vhodná je i lymfodrenáž či jakákoli podobná procedura.