Jdi na obsah Jdi na menu

Přírodní koupání: jak poznáte bezpečnou vodu

13. 6. 2018


Milujete léto, sluníčko a koupání? 


Pak je tento článek právě pro Vássmiley

augsburg-1406543__340.jpg

Letošní léto nás zve k vodě už skoro dva měsíce. Já teda tohle období MILUJUsmiley. Sama za sebe upřednostňuju koupání v přírodních vodách. Rybníky, jezera, přírodní koupaliště,…

Voda není chlorovaná, takže šetrnější k pokožce. Na druhé straně koupání v přírodních vodách s sebou nese také určitá rizika. Ve špinavé vodě si můžeme zadělat na kožní potíže stejně tak jako ve chlorovaném bazénu.
 

Nejlepší na koupání jsou bývalé pískovny. Najdeme jich u nás nespočet. Vodní plocha je nesrovnatelně větší s bazénem. Můžete si půjčit na příklad šlapadlo a projet se jezerem skrz na skrz.

girl-1434561__340.jpg


Na co si dát tedy pozor?
Sinice. Všichni je nejspíše známesmiley. I tam, kde vypadá voda na první pohled čistá, tedy bezpečná, se mohou tyto malé potvůrky vyskytovat. 


Jak je zaručeně poznat?
Poznáte je bezpečně podle toho, že se drží u hladiny a tvoří zelený chuchvalcovitý koberec. Mají stejnou zelenou barvu jako řasy. Ale na rozdíl od nich vypadají jako drobné jehličky nebo zelená krupička u hladiny.


Jednoduchý test
Naberte trochu vody, např. do petlahve. Počkejte, až se hladina vody v láhvi ustálí. Jestliže zhruba po 20 minutách vystoupá k hladině kroužek drobného zeleného, jakoby nasekaného, jehličí a voda pod nimi jinak zůstává čirá, jsou to sinice a ne řasy. Řasy jsou rozptýlené v celém obsahu láhve.  


V takovéto vodě se rozhodně nekoupejte!


V každém případě, koupejte se pouze tam, kde se Vám voda líbísmiley a nesmrdí. Nějaké to blátíčko na dně není vůbec na škodu. A pokud na hladině plavou spadané listy a jiné nečistoty, pak se také nemusíte bát. Neměli byste ovšem lézt do vody, která zapáchá, nečistoty se nedají tak nějak odhrnout od hladiny a navíc je u břehu špinavá pěna. 

Tady Vám ještě přináším tipy na 30 nejlepších koupání v ČR (zdroj: web - idnes)

Nejlepší koupání v ČR: tipy na 30 přírodních kouplaišť

Pokud máte i Vy nějaký tip na super přírodní koupání, dejte mi vědět. Budu moc ráda. V létě jezdíme hodně po celé ČR, milujeme kempování a vodusmiley Tipy můžete psát do komentářů dole, aby si je mohli přečíst i jiní. Život je přeci o sdílenísmiley

 

Mějte se fajn, hezké a pohodové  létosmileysmileysmiley

Těším se na Vaše tipy, Markéta w24b9356-upraveny2.jpg 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář