Jdi na obsah Jdi na menu

Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji - část 1.

20. 6. 2018
 
 
Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji – část 1.
 
background-2413078_960_720.jpg
 
Ano, všichni jsme si ve své podstatě podobní. I když zároveň jsme každý individuál. Ale zkušenosti s mými klienty mě přivedli k poznání, že to, co každý z nás hledá opravdu nejvíce je:
 
Vnitřní klid – schopnost správného rozhodování
 
Nalezení svého vnitřního daru – Vašeho talentu 
 
Lásku – umění dávat i brát
 
Bohatství – materiální i nemateriální
 
Jaká že to tedy je věta? 
daisy-3392654__340.jpg
Věta zní:
 
"Markéto, pomozte mi vymotat se ze začarovaného kruhu. Přešlapuji na místě a nemohu se odrazit. Něco mě brzdí a já nevím co."
 
Toto je sumasumárum to, co většina z Vás řeší nejvíce. Body zmíněné výše jsou jen výčtem nejčastějších tužeb.
Ano, můžete dodat, že také řešíte zdraví. Ale fyzické zdraví je jen odrazem toho, co máte uvnitř. Proto ho ve výčtu nahoře ani neuvádím. 
 
A z mé zkušenosti – lidé, kteří třeba i trpěli nějakými fyzickými neduhy, ale přitom měli vnitřní klid, lásku, našli také své vlastní bohatství a hojnost všeho. Takže se i přes svůj zdravotní handicap cítili šťastnější než ti, co měli na první pohled vše. 
 
Dnes si pojďme rozebrat v krátkosti první bod. V následujících 3 týdnech Vám pak přinesu odpovědi či chcete-li rozbor na zbývající dva body.
 
Rozeberme si je teď v krátkosti společněsmiley
 
Vnitřní klid – Schopnost správného rozhodování
 
flower-3086563__340.jpg
 
Jak že se hledá?
Vnitřní klid naleznete, pokud se naučíte pracovat se svými myšlenkami. Také to znáte, to hučení v hlavě, kdy se Vám točí jedna dotěrná myšlenka stále dokola? A vy ji nemůžete vypudit? A přitom ji nechcete mít? Chcete myslet na něco jiného?
 
Až se naučíte pracovat se svými myšlenkami ve Váš prospěch, naleznete postupně také svůj vnitřní klid. Znamená to uklidit si vnitřeksmiley.
   
Vždyť myšlenka je Vaše vlastnictví. Tak jak to, že Vás Vaše mysl neposlouchá? I to se dá naučit! Ale, jako vždy, je třeba opravdu CHTÍTsmileyA Vy přece chcete mít všechno dobře, ne?
 
Schopnost rozhodování úzce souvisí s nalezeným vnitřním klidem. Pokud totiž začínáte usměrňovat svou mysl – učíte se řekněme zdravěji myslet – pak začne pomalu ustávat ustaviční souboj uvnitř Vás samých.
 
Znáte to? Někdy je to k zbláznění. Stojíte před rozhodnutím a v jednu chvíli si už už říkáte:
 
"Tak, teď už vím, co mám udělat, kam mám jít." A myslíte si, že máte vyhráno. A ejhle, za chvíli – za hodinku nebo o něco déle, bohužel někdy i dříve – na Vás začne dotírat zpět myšlenka, jestli jste se rozhodli správně.
 
Jestli by přeci jen nebyla lepší ta druhá volba. Anebo je tam ještě nějaká třetí???? Ježíš, já se z toho zblázním…crying
 
Jak jsem už zmínila, umění správného rozhodnutí je opět úzce spojené se stavem Vaší mysli. Ano, jsme opět u toho. Myšlenka je jedna z nejsilnějších energií vůbec. A znovu podotýkám – JE VAŠEsmiley. Tak proč ji využíváte nesprávně? 
 
Ve své podstatě, bohužel, přitažlivost k negativním myšlenkám je několikanásobně silnější, než přitažlivost k těm pozitivním. 
 
Ale dobrá zpráva je, že vše se dá změnit.
 
A je to na Vás, zda chcete nebo nechcete. Že byste byli nejradši, kdyby to někdo jiný rozhodl za Vás? To se bohužel nestane. Respektive stane. Ale ne ve Váš prospěch.
 
Takže si teď položte upřímně sami pro sebe otázku, na kterou si samozřejmě dáte upřímnou odpověď. Ale opravu upřímně.
 
1) Chci a jsem připravená nalézt svůj vnitřní klid, schopnost správného rozhodování? Chci se zbavit nepříjemných a dotěrných myšlenek? 
 
2) A chci pro to něco udělat? 
 
Důležité je také ptát se: Proč chci právě toto změnit, naučit se, získat…. 
 
Napište si vše na papír nebo ještě lépe do Vašeho sešitu. Jak otázky, tak odpovědi PROČ. 
 
Pokud se rozhodnete změnit své myšlení, nalézt svůj vnitřní klid, nabízím Vám pomocnou rukusmiley
 
Cestu za nalezením svého vnitřního klidu tak odstartujte eBookem: Jak se naučit ovládat své myšlenky.
 
Anebo rovnou uceleným programem za zvýhodněnou cenu: Poznej Sama sebe – Správná mysl. 
 
Přeji Vám mnoho šťastných a plodných myšlenek. 
 
Za týden pokračování - rozebereme si spolu bod 2 - Nalezení Vašeho talentu.
 
Své tipy, připomínky či reakce můžete psát do komentářů níže na stránce. Budu ráda, když přidáte svou zkušenost či názorsmiley.
 
S láskouheart
w24b9356-upraveny2.jpg
Markéta Šírková, Váš osobní kouč a průvodce 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář