Jdi na obsah Jdi na menu

Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji - část 2.

27. 6. 2018
 
Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji – část 2.
 
Minulý týden jsem se s Vámi podělila o větu, kterou od Vás slyším nejvíce. A seznámila jsem Vás také s tím, co my lidi nejčastěji hledáme. Pojďme si toto vše na úvod společně připomenoutsmiley.
 
woman-2222447__340.jpg
 
Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji je:
 
Markéto, pomozte mi vymotat se ze začarovaného kruhu. Přešlapuji na místě a nemohu se odrazit. Něco mě brzdí a já nevím co.
 
A jak už víme z minulého týdne, toto jsou 4 věci, které hledáme nejvíce:
 
Vnitřní klid – schopnost správného rozhodování
Nalezení svého vnitřního daru – Vašeho talentu 
Lásku – umění dávat i brát
Bohatství – materiální i nemateriální
 
V minulém týdnu jsem Vám přiblížila první bod: Vnitřní klid (pro ty, co nestihli přečíst - ZDE). Tento týden se pojďme společně podívat na bod 2: Nalezení svého vnitřního daru – Vašeho talentu.
 
Nalezení svého vnitřního Daru – Vašeho talentu
 
carefree-2280933__340.jpg
 
Tento vnitřní Dar má opravdu každý z nás. Ano, i ti z vás, kteří si myslí, že nic takového nemajísmiley. Někdo svůj vnitřní dar – talent – objeví již v raném dětství. U těchto jedinců pak záleží, jestli jeho průvodci, tedy rodiče a často i učitel, zachytí správně skryté vlohy a dary svého dítěte. 
 
Buďme k sobě upřímní, takovýchto jedinců, co poznají svůj Dar již v raném dětství, moc není. Nebo alespoň je jich prokazatelně méně, než těch, kteří ho objevují až v dospělosti.  
 
Cesta za objevením svého Daru bývá většinou trnitásmiley. Vyžaduje totiž odpoutání se od dosavadních stereotypů, ve kterých jsme doposud žili. A to se většině z nás nechce.
 
Říkáme si, proč měnit něco, co relativně funguje? A tak, i přesto, že nejsme upřímně opravdu spokojení a šťastní, setrváváme často v jakžtakž vyhovujícím životě.
 
Ale život je přeci o něčem jiném, než jen o pouhém přežívání! Často potřebujeme opravdovou facku od života, abychom byli ochotni něco změnit.
 
Příklad:
 
Popíšu Vám teď příběh ženy – říkejme jí Katka (žádná spojitost s určitou osobou v tom nenísmiley). Třeba se v ní poznáte i Vysmiley.
 

summerfield-336672__340.jpg

 
Katka je dlouhodobě nespokojená ve své práci. Nebaví ji ani činnost samotná, nelíbí se jí pracovní prostředí a vztahy.
 
Nakonec, když si to tak vezme zpětně, nebavila ji moc ani škola, kterou před tím studovala. Když byla malá, chtěla být květinářkou. Ale na radu rodičů šla studovat gymnázium. To je přece perspektivnější.
 
Její pracovní život ji tedy už dlouhodobě neuspokojuje, nenaplňuje. Co udělá? Bohužel až příliš dlouho čeká a váhá, jestli má z takové práce odejít. Bojí se, že ztratí materiální zázemí, že si novou práci nenajde,… Obavy a strachy, nejistota. Znáte to… 
 
A tak dál chodí do práce, která ji nijak zvlášť nenaplňuje. Tráví čas s lidmi, kteří jí nic neříkají. O tom, že by se těšila do práce, už nemůže být ani řeč!
 
Najednou se ještě situace v práci přiostří. Přijde nový kolega, který dělá všem ze života peklo. Ale naše Katka si ani teď nevšimne nového signálu na změnu a v práci setrvá.
 
Uběhne další čas a ona je stále na tom samém místě. Znovu podotýkám, nežije si přímo špatně. Jen ne moc radostně, tak nějak šedě…. Jako by jí stále něco chybělo.
 
Po čase se vedení rozhodne ji propustit a naše Katka je konečně volná! Někdo udělal rozhodnutí za ni. 
 
A nyní má naše Katka před sebou dvě cesty:
 
crossroads-997123__340.jpg
 
1) Jedna cesta je, že si po prvopočátečním rozčarování z propuštění uvědomí, že je vlastně šťastná, že může jít dál svou cestou. Cestou své vlastní seberealizace. Cestou objevování svého Daru. A třeba se vrátí ke svému snu z dětství – práce s květinami. Anebo najde něco jiného, co ji naplňuje. Jen nenajet opět do zajetých kolejí.
 
right-2620946__340.jpg
 
2) Druhá cesta je zůstat naštvaná, zahořklá. Lítostivá, že ztratila dlouholetou práci. Jak si jen mohli dovolit ji vyhodit po tolika letech dobré práce? Není ochotná si připustit, že tato situace ji byla seslána jako dar. Může začít znovu a jinak.
 
Katka číslo 1 se vrhne do nalézání své nové cesty, svých možností. Zjišťuje, že má mnoho možností a začíná pomaličku objevovat své opravdové Darysmiley. Dívá se zpětně na celou situaci jako na obrovskou příležitost a chopí se jíyes.
 
Zatímco Katka číslo 2 se utápí ve své sebelítosti a naštvanosti z toho, že byla vyhozena z práce, která ji ale vlastně ani nebavila. Bere celou situaci jako příkoří a nespravedlnostno.
 
Ano, každý máme na výběr. I Vy si můžete vybrat, jestli chcete jet i nadále ve Vašich zajetých kolejích anebo se vydáte zcela novým směrem. Cestou objevování svých velkých Darů. 
 
Jsou tam někde uvnitř. Ale dokud nevystoupíte ze všeho zajetého, neobjevíte je. Toto poznání k Vám nepřijde samo. Musíte mu jít vstříc.
 
Tento příběh se dá stejně tak přirovnat k dlouhodobému vztahu, který Vám už nic nepřináší. Mnoho lidí spolu zůstává jen proto, že jsou na sebe zkrátka zvyklí a nechce se jim nic měnit. A přitom se tak ochuzují o možnost potkat někoho jiného. Někoho, s kým by mohli být opět šťastní. Někoho, kdo jim dá nový vítr do plachet, s kým objeví své skryté Dary.
 
Tak to bychom měli jeden příběh. Věřím, že se v něm někteří určitě ztotožníte a že přečtení těchto řádků přispěje k Vašemu rozhodnutí ke ZMĚNĚ. 
 
Jen tak totiž můžete objevit svůj skrytý Darsmileyyes.
 
Na cestě za objevením Vašeho Daru Vám nabízím pomocnou ruku ve formě speciálního programu:
 
639182-young-nature-girl.jpg 
 
Přeji krásný den a krásné léto všemsmiley
 
Markéta w24b9359-upraveny2.jpg