Jdi na obsah Jdi na menu

Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji - část 3. - Láska

16. 7. 2018

 

Pojďme se společně opět podívat za Katkou - pamatuje si ji z minulého dílu?

Věta, kterou od Vás slýchám nejčastěji – část 3.

Láska – umění dávat i brát

heart-1192662__340.jpg

A máme tu třetí díl Věty, kterou od Vás slýchám nejčastějilaugh  (V minulých dílech jsme si prošli tato témata: Vnitřní klid – schopnost správného rozhodování, Nalezení svého vnitřního daru – Vašeho talentu).

A jak že zní tato věta? Pojďme si ji společně připomenout…..

Markéto, pomozte mi vymotat se ze začarovaného kruhu. Přešlapuji na místě a nemohu se odrazit. Něco mě brzdí a já nevím co.

Dnes si rozebereme a přiblížíme téma 3.: Láska – umění dávat i brát. A také se podíváme na návštěvu za Katkou. Pamatujete, už jste se s ní seznámili v předešlém dílelaugh

Co je to vlastně láska? Velmi široký pojem. A bohužel často se setkávám s tím, že si lásku k někomu pleteme se závislostí na někom či na něčem….

Často se také setkávám s tím, že nedokážete milovat sami sebe.

OTÁZKA: Koho na světě milujete nejvíce? Kdo je pro Vás nejdůležitější?

beauty-1319951__340.jpg

Ano, někteří z Vás budou mít odpověď načtenou a tak odpoví správně. Ale má zkušenost je taková, že jen málokdo to tak opravdu cítí. Prostě to už někde četli a tak ví, že je to správná odpověď.

Mnozí mi na tuto otázku vyjmenují celé široké příbuzenstvo a tváří se zaraženě, když po nich chci vyjmenovat ještě další lidi, které milují nejvíce…. Jenže stále neřekli to hlavní….

A jaká že je ta správná odpověď?

OTÁZKA: Koho milujete na světě nejvíce? Kdo je pro Vás v životě nejdůležitější?

ODPOVĚĎ: Sama sebelaugh

Zdá se Vám to sobecké? To proto, že jste od útlého dětství slýchali, že „SE TO PŘECE NEŘÍKÁ“.

A přitom je to jedna z nejdůležitějších věcí ve Vašem životě. Naučit se MILOVAT A PŘIJMOUT sami sebe takový, jací jste.

Jak můžete milovat a vědět, co je to opravdová láska, když nedokážete milovat sami sebe? Víte jak snadno si my lidé pleteme lásku s závislostí či potřebou?

Říkáte si, co to plácá. Já se přece mám ráda. Pojďme se společně opět podívat za naší Katkou….

nature-3106213__340.jpg

PŘÍBĚH KATKY

Uvedu Vám opět příklad. V minulém díle jste se seznámili s Katkou. Pojďme se tedy za ní podívat na návštěvulaugh

Katka je matka 2 dětí (školního věku), manželka, chodí do práce. Prostě klasikalaugh  Něco jako Vy….

Mooooc ráda by začala znovu chodit alespoň 1 x týdně na pravidelné lekce jogy. Kdysi jogu cvičila a ví, že jí to dělá dobře, pokaždé ji to nabije, vyčistí mysl. Je klidnější, přestaly ji tolik bolet záda a hlava….

Přihlásí se tedy na lekce každé úterý večer, kousek od svého bydliště. Je to doba, kdy už jsou děti obstarané, manžel se vracívá z práce a ona se tak může věnovat sama sobě…

Plán má tedy výbornýyes. Odhodlání a chuť taky. Podmínky jsou vyhovující, stíhá práci, obstarat děti a vystřídat se s manželem – tedy alespoň jí to takto slíbil. Když on může chodit 2 x týdně na tenis a jít kvůli tomu z práce o malinko dřív, proč by nemohla ona 1 x týdně na jogu, že???

Nastane den D a ona se chystá na první lekci. Manžel nejde a nakonec jí pošle opožděnou sms: „Musím se neplánovaně zdržet v práci. Dodělávám projekt, musíš to pochopit, potřebujeme přece víc peněz.“

Katka zažívá zklamání, vždyť se tak těšila… Ale co, vyjde to tedy příští týden…. Jenže další týden do toho přijdou například třídní schůzky, dále se to manželovi opět nehodí (i když svůj tenis stíhá vždy-J)…. A plánovaná lekce jogy je stále jen PLÁNOVANÁ.

Co myslíte? Co by taková Katka měla udělat?

love-3091214__340.jpg

Naše Katka má dvě možnosti:

1) Smířit se s tím, že manžel to prostě nestíhá. A jeho práce nás přeci jen z velké části živí… Tak si prostě počkám, až budou děti ještě větší.

Zároveň si ale uvědomuje, že je strčená do pozadí. Vždyť ona má taky potřeby, taky se podílí na materiálním chodu rodiny. A jen proto, že manžel vydělává víc, to ještě přeci neznamená, že taky víc může…. 

Nechce se jí ale do konfliktu, podvolí se a dál zobe prášky na bolení hlavy….

Teď se to ještě neprojeví, ale tímto přístupem si zadělává na další potíže. Nastoupila totiž na loď, která pluje do stanice NEUSPOKOJENÍ. Může samozřejmě kdykoliv změnit směr. Ale jak jednou na tuto loď nastoupíte a čím déle plujete, tím těžší je z ní vystoupit. ALE JDE TO!

2) Katka pochopí, že se poprvé mohlo manželovi něco neočekávaného přihodit. To se přeci může stát každému. Večer nebo v příhodný okamžik si s ním ale ještě promluví o tom, jak moc jsou pro ni tyto lekce 1 x týdně důležité.

Pokud by to náhodou nepochopil, sežene si kamarádku, či paní na hlídání. Nakonec je pro děti prospěšné, když se setkají také s někým jiným. A svůj plán taky dodržísmileyyes.

Tak co, která Katka má ráda sama sebe???? Určitě Katka č. 2.

639182-young-nature-girl.jpg

Poznáváte se? Prožíváte něco podobného?

Pamatujte, že ostatní se k Vám chovají pouze tak, jak si Vy sami zasloužíte. Co jim dovolíte. Jestliže se Vy sami nemilujete dostatečně – nedáváte pozornost a lásku sobě samým – nemůžete ani očekávat, že budete dostatek lásky od Vašeho okolí dostávat zpět a ani svou lásku nemůžete nezištně dávat.

Ten kdo neumí milovat sám sebe, totiž nedává lásku nezištně. Ale často proto, aby si tím zajistil pozornost svého okolí. Bez urážky, není to myšleno ve zlém. A možná si to ani neuvědomujete. Je to jen konstatování faktu.

Naučte se tedy milovat sami sebe, budete sklízet Dary z Vašeho okolí. A budete žít spokojenější a šťastnější život. A co víc. Budete toto štěstí opravdu rozdávat také do Vašeho okolí. Takže Vaše děti na tom budou jen benefitovatlaughNo to je přeci skvělé, ne?

Věřím, že jsem u některých z Vás zasela semínko pravdy. První kroky k sebepoznání. K umění milovat sama sebewink

Chci se naučit milovat sama sebe. Pořád o tom slýchám. Ale jak to mám udělat?

BEZ OBAVlaugh Za tímto účelem jsem pro Vás sestavila speciální program:

POZNEJ SAMA SEBE – SPRÁVNÉ MYŠLENÍ. Tento program Vás posune blíže k Sebelásce, naučí Vás správně myslet a navíc je za zvýhodněnou cenu jako balíčeksmiley. Bližší informace, objednávku a také reference naleznete ZDE.

Těším se na další setkání s některými z Vás. A také na Vaše komentáře a poznatky. Prosím, posílejte, Vaše názory, zkušenosti a prožitky mě zajímajísmileyheart

Příští týden nás čeká dokončení Věty, kterou od Vás slýchám nejčastěji, téma: Bohatství - materiální i nemateriální. Kdo z nás by se nechtěl mít dobře????laugh

 

heartS láskou, Markétaheartw24b9359-upraveny2.jpg