Jdi na obsah Jdi na menu

Výživa pránou

26. 9. 2014

Půst - výživa pránou

Předem podotýkám, že si uvědomuji, že pro někoho to může znít jako úplná hloupost či bláznovina. Tak prosím nečtěte-:))

Podotýkám, že jsem zcela "normální, tuctová" lidská bytost, která si dá ráda vínko a něco na zub-:)) Ale prostě chci něco vyzkoušet, je to určité napojení, informace, zkušenost. Určitě není náhodou, že mi tato příležitost přichází zrovna v době, kdy jsem absolvovala některé bujaré společenské akce, ze kterých se moje tělo potřebuje vzpamatovat (i když jsem se mu už několikrát omluvila-:)) Tak snad nebudu mít velký absťák.

Nějakou dobu jsem přemýšlela, jestli se o to podělit a potom jsem se rozhodla, že ano. A to sice ze dvou důvodů: 1) třeba to bude motivace a popostrčení pro někoho dalšího z Vás a 2) myslím, že se mi to snáze povede s vědomím, že o tom ví ještě někdo další a tak spíše překonám začátek a chvíle slabosti.

Na téma pránická výživa narážím posledních několik měsíců často. Dokonce mi byly "přihrány" do života osoby, které to alespoň vyzkoušely a jedna z nich žije jen z prány už nějaký čas. Takže jelikož jdu tento víkend na kurz či kungu, připadalo mi jako dobrý nápad spojit to alespoň s třídenním půstem (přičemž se budu soustředit na výživu pránou). Pro informaci: či kung (Čchi-kung) je podobné jako Thai-Čchi, jenže asi méně známé. Mě prostě více láká či kung. Jen tak mimochodem, či kung do mě naráží také už nějaký ten pátek a teprve nedávno jsem narazila na ten správný kontakt. Jak už to tak bývá, vše přichází v tom správném načasování, tak, jak to má být. A my jen musíme příležitost rozpoznat a "chytit ji za pačesy".

A tak jsem si řekla, že to zkusím a prostřednictvím internetu se s Vámi podělím o své dojmy, zážitky a případné překážky. I když platí, že každý je individuál a tak to každý může prožívat zcela jinak. Ani nevyznávám jeden jediný směr, záleží na našem vnitřním vedení. Naučit se naslouchat svému tělu.

Něco o práně: 
Slovo prána pochází z hinduismu. Jedná se o práci s energií (jak jinak-:)) Jelikož je to vlastně životní, vesmírná energie, je tedy ve všem a všude. Jsme obklopeni pránou, jen je třeba naučit se s ní pracovat. Každý se s ní může naučit lépe zacházet, využívat ji ke své výživě, pro své zdraví. Jen zdaleka ne každý je ochotný se to naučit. Způsobů a cest je spousta, každý si může najít ten svůj. Samozřejmě, pokud nemáte alespoň nějaké zkušenosti s meditacemi, prací s energií a duchovnem, pak určitě NEDOPORUČUJI hned začínat s pránou. Přeci jen je třeba se naučit spoustu věcí - a zejména být ochoten ke změně jako takové, změně myšlení, přístupu k životu. Samotný proces přechodu na pránickou výživu je trochu složitější a leckdy se nepovede na poprvé, ale i tak je to velkým poznáním. Také to neznamená, že pokud to někdo chce vyzkoušet, tak tak musí žít celý život. Je na každém z nás, jak se rozhodneme.

Základní rozdíl mezi půstem - výživou z prány:

Půst = hladovění. 
Výživa z prány = ač se to někomu (a věřím, že spoustě lidí) bude zdát bláznivé, tak tělo nehladoví naopak se vyživuje. Je ale třeba se CÍLENĚ živit pránou. Všechno je jen o přeprogramování.

Většina z nás je zvyklá živit se - jak jinak než klasickým jídlem. Přitom právě v poslední době se stále více a více řeší naše zdraví a jídlo. Údajně, planetě docházejí zdroje potravy. A pak také vede potravinářský průmysl ruku v ruce s farmaceutickým. Potraviny jsou čím dál tím méně kvalitní, lidé čím dál tím více obézní a tzv. civilizační choroby jsou zapříčiněny právě životním stylem a životosprávou. Pokud něco pokazí strava (a to platí téměř vždy), tak to "zachrání" farmaceutický průmysl. A tak pořád dokola.

Ale o tom se tu teď až tak rozepisovat nechci. Prostě jsem poslechla svůj vnitřní hlas a cítím jako dobrou příležitost spojit tento víkend (doufám, že až do pondělí) se svou očistou. A kdo ví, třeba to půjde i dál. Nechávám to otevřené.Tím, že se budu ještě celý víkend věnovat intenzivně své vlastní energii (zmiňovaný kurz či kung) budu určitě vše prožívat intenzivněji. Osobně netvrdím, že jsem teď připravená živit se napořád pouze z prány. Přeci jen, jídlo je součástí společenského dění - tedy spíše stolování. A já zatím nejsem připravená přijít o společné chvíle u stolu se svou rodinou. Ale zkusit to, mě láká-:)) Takže uvidíme. Dám vědět, jak vše probíhalo.

Pokud má někdo z Vás podobné zkušenosti, sem s nimi.

Hezký víkend,

Markéta

Pokud Vás toto téma zajímá, doporučuji navštívit tento web:http://www.pranicka-vyziva.cz/prechod-na-pranu.html

 
Přechod na pranickou výživu. Přechod na pránu.
PRANICKA-VYZIVA.CZ|AUTOR: LUKY