Jdi na obsah Jdi na menu

EFT - Techniky Emoční Svobody

 

Forma psychologické akupunktury bez použití jehel

EFT je zkratka pro Emotional Freedom Techniques, volně přeloženo jako Techniky emoční svobody.  Jedná se o formu psychologické akupresury, tedy bez použití jehel. Je to účinná léčebná metoda, složená z jednoduchých technik, které nám pomohou se emočně osvobodit.  Odstraňuje jak omezení fyzická tak psychická. Zjednodušeně tedy metoda EFT pracuje na velmi jednoduchém principu fungování našeho těla, založeném na průtoku energie a energetické rovnováze. Pomocí poklepů nebo masáže určitých bodů na těle dochází ke stimulaci průtoku energie. Tím dochází k harmonizaci těla i duše, odstranění bloků. Je třeba si uvědomit, že náš život a naše zdraví záleží ve velké míře na nás samotných. Tuto jednoduchou metodu se může naučit každý z nás. Můžeme tak pracovat sami na sobě. V případě těžších traumatických zážitků je však vhodné spolupracovat s odborníkem.

Podstatou metody EFT je poklepávání akupresurních bodů a jejich stimulace. Tím se aktivuje pravá hemisféra mozku. Toto je velmi podstatné. Pravá hemisféra je napojena na naše podvědomí a je často u většiny z nás ubíjena levou hemisférou. Často máme tendenci si nepříjemné okamžiky vytěsnit z paměti, zasunout někam dozadu a zavřít za nimi pomyslné dveře. Většina z nás je totiž přesvědčena, že už jsme si ten určitý negativní zážitek zpracovali. Má zkušenost mi říká, že opak bývá pravdou. Došlo pouze k zasunutí onoho nepříjemného momentu hlouběji do podvědomí a tam to čeká a čeká. Je třeba si uvědomit, že jakýkoliv negativní zážitek nás energeticky oslabuje. EFT je v tomto případě určitý druh očisty naší duše. Pod vedením zkušené osoby se leckdy dozvíme i důležité okamžiky z našeho dětství.

Nejpodstatnější je uvědomit si, že každá fyzická bolest, neduh či nemoc má původ v psychice. Při diagnostice vyjde téměř vždy najevo, že problémy jsou zakořeněny už v dětství. Jak již bylo zmíněno, metoda EFT je forma přírodního léčení. Zabývá se tedy zejména příčinou vzniku nemoci nikoli důsledkem. Jelikož platí, že chceme-li se zbavit určitého zdravotního neduhu a to tak, aby se neopakoval, je třeba odstranit jeho příčinu. Léčení důsledku má jen krátkodobý význam a vždy se vrátí. Např. bolest hlavy - pokud vás rozbolí hlava, nejspíš si většina z vás vezme prášek. Proč ne? Pokaždé není dostatek času a z vlastní zkušenosti vím, že se právě bolest hlavy objeví často v momentě, když máte nejvíce práce a spěcháte. Nejsem proti medikamentům. Jde ale o to, že se stává, že se bolest vrací, přičemž se někdy intervaly mezi návraty zkracují. A my nechceme stále polykat prášky, po kterých nám mimo jiné není dobře. Tato pilulka řeší pouze onen důsledek určité příčiny. A proto, odstraní-li se příčina, nebude ani důsledek. Je třeba jít opravdu ke kořenům.
Pokud bychom se zaměřili pouze na důsledek, pravděpodobně se nám uleví, ale nemoc bude čekat na další moment, kdy se ukáže. Pokud tedy máte opakované bolesti hlavy, zaměřte se, máte-li čas, na příčinu vzniku této bolesti. Samozřejmě opomíjím fakt, že bolest hlavy může být způsobena životosprávou, pitným režimem, bolestí páteře…. V tomto případě mám na mysli nevysvětlitelnou, nečekanou bolest hlavy bez zjevné příčiny.

Příklad: Když budeme chtít odstranit opakující se bolest hlavy/migrénu. Zaměříme se na bolest hlavy, během procesu nás vzpomínky mohou zavést postupně od poslední bolesti až k úplně prvnímu momentu, kdy si pamatujeme, že nás bolela hlava. Tímto se můžeme dostat až do určitého momentu ve své minulosti a tam bolest odstraníme, pročistíme. Často v nás mohou aktivovat určitou fyzickou či psychickou nepohodu pro nás nepochopitelné momenty. Třeba máme docela příjemný den, nic zvláštního a znepokojujícího se nám neděje. A najednou z ničeho nic nás přepadne nepříjemný pocit, tlukot srdce, cítíme se stísněně,… Tyto pocity v nás vyvolávají tzv. spouštěče. Možná jsme byli v dětství svědky násilí. Při tom jsme slýchali hlasitý dupot. Aniž bychom si to uvědomovali, tak pokaždé, když slyšíme nějaký dupot, se nám podvědomě vrátí vzpomínka na onen nepříjemný zážitek. Nakonec si ani onen zážitek nemusíme pamatovat a proto si neuvědomujeme, že v nás v tomto případě onen dupot způsobuje náhlou změnu nálady. Při práci s metodou EFT dochází k „návštěvě“ našeho podvědomí a odstranění těchto spouštěčů. Na komplikovanější záležitosti je ovšem třeba více času, tedy více návštěv. Přičemž platí, že při každé práci s EFT dochází k určitému pročištění naší duše a tělo se čistí ještě určitou dobu po praktikování této metody. Nemusíte se bát nepříjemných pocitů ze starých traumat.  Tato metoda je velmi jemná, ale opravdu účinná. Po celou dobu jste při plném vědomí.

Položte si otázku: Chcete něco změnit? Pak tato metoda může být to pravé právě pro Vás! Případné dotazy ráda zodpovím.

 

Jaké problémy EFT řeší? Například:

 • Strachy a fobie
 • Práce, finance, sportovní a profesní výkonnost
 • Vztahové problémy
 • Alergie a kožní problémy
 • Sebevědomí a sebeúcta
 • Závislosti
 • Trauma, post traumatická stresová porucha
 • Stres, deprese, úzkost a zlost
 • Fyzické problémy, bolesti a nemoci
 • Problémy s hmotností a poruchy příjmu potravy
 

Hlavní přednosti EFT:
 • Trvalý účinek (musí se odstranit všechny aspekty problému)
 • Bez použití léků  
 • Metoda je zcela bezpečná pro každého
 • Každý se může naučit tuto metodu a pomáhat si u jednodušších případů sám
 • Řeší pravou příčinu problému

Nemusíte se bát nepříjemných pocitů ze starých traumat.  Tato metoda je velmi jemná, ale opravdu účinná.

 

Cena:  600 Kč (60 min) (cena zahrnuje i potřebné energetické ošetření klienta po návštěve)

 

Počet návštěv je vždy individuální. Nicméně při každé terapii dochází k odblokování určitých věcí z našeho těla. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář