Jdi na obsah Jdi na menu

Doporučená literatura

Jelikož dostávám z Vaší strany dotazy ohledně vhodné literatury, přidávám několik doporučení. Je toho opravdu mnoho, vybírám pouze to, co zaujalo mě. A také to, co je z mého pohledu přínosné a zároveň "čtivé".

Úvodem bych ráda poznamenala, že nejlepší "literaturou" je život sám. Stačí se jen dívat kolem sebe a vnímat, co nám "ťuká o nos".

Mé kouzelné Já, jak najít kouzlo uvnitř každého z Vás, Markéta Šírková -moje kniha. Návod na léčení sebe sama. Skryté pravdy. Doplněna o harmonizační kresby, INFO ZDE. 

Louise L. Hay - snad veškeré tituly této autorky. Sesbírané životní zkušenosti a pravdy. Vhodné zejména pro začátečníky a všechny ty, kteří mají zájem se dozvědět něco nového.

Radikální odpuštění, Colin C. Tipping - zkušený autor podává jasný pohled na svět "mezi nebem a zemí". vhodné i pro začátečníky. DOPORUČUJI KAŽDÉMU, koho toto téma zajímá a chce se dozvědět více o fungování všech našich těl (fyzické, duchovní, éterické,..).

Tajné dějiny světa, Jonathan Black - kniha pojednává o historii spiritualismu. Odhaluje skryté pravdy podložené důkazy. Pro pokorčilé.

Z´ier Ben Shimon Halevi, Strom života  - pro pokročilé.

Potom také moje skripta, která dávám účastníkům svých kurzů-:)) 

Sensei ze Šambaly 1 - 3, Anastasia Novych - vhodná i pro začátečníky. Po přečtení  budete cítiti příliv energie a duševní svěžesti. Odkrývá nový pohled na svět, probouzí v duši člověka ohromnou duchovní sílu a pomáhá čelit krutosti a nespravedlnosti tohoto světa.    

Slunce zapadá na východě, Věra Nosálová - krásný, poutavý příběh. K přečtení "na posezení"-:))    

Souvislosti, Zdeňka Jordánová - souhrn příběhů ze života. Různé lidské osudy. Cílem je, ukázat a naučit se všímat si souvislostí v životě každého z nás.

Poselství andělů, Rainer Holbe - skutečné zdokumentované příběhy "tajuplných setkání". Povídání o andělech a jejich pomoci.

Síla intuitivní inteligence, Dr. Elfrida  Muller-Kainz, Christine Sonning - intiutivní intelignece je  mnohem více než pouhá intuice! Je pojítkem s moudrostí univerza a spojuje intuici s rozumem. Intuitivní inteligence je klíčem k našemu životnímu úspěchu. 

Tradiční čínská medicína - samoléčba, Cornelia Raabová - akupresura, masáže, čchi-kung, strava a rostlinná léčiva. Kniha popisuje základy TČM pro každého z nás.

Andělé v mých vlasech, Schody do nebe - Lorna Byrne krásný příběh o tom, jak s námi pracují andělé. Naplní vás touhou to také zkusit a od této chvíle budete vědět, že nidky nejsme sami. 

Léčení minulými životy, Richard Webster - návštěva minulých životů nám dává lepší pochopení a porozumění života současného. Tato kniha popisuje několik jedoduchých metod, jak vstupovat do naší minulosti. Vhodná pro každého. Stačí jen chtít.

Objev své minulé životy, Trutz Hardo - autorem je psychiatr s praxí. Vysvětlení a návod, jak navštěvovat své minulé životy. DOPORUČUJI 

Cesta na druhý břeh, Sylvia Brown - povídání o minulých životech, spojitost se současností. Ukázka  jednoduchých praktik, které mohou změnit váš život a chápání bytí.

Celestýnské proroctví, James Redfield - (také zfilmováno). Autor vypráví příběh, jehož začátek se odvíjí při návštěve Peru. Podstatou je sdělení, že každý z nás má druhému cosi předat. Určité poselství, doporučení. Je ale třeba tato osobní poselství vnímat. I když je vše psáno formou příběhu, jedná se o knihu naučnou a po jejím přečtení si rozšíříte - či utvrdíte - Vaše znalosti z oblasti energetického světa. 

Desáté proroctví, James Redfield - volné pokračování Celestýnského proroctví

Tajemství Schambaly, James Redfield - volné pokračování Celestýnského a Desátého proroctví (jednotlivé díly na sebe až tak nenavazují - já osobně jsem Desáté proroctví jen tak "prolítla")

Musela jsem zemřít, Anita Moorjany - příběh, autobiografie. Založená na pravdě. Kde se bere ona vnitřní síla, která nás vrací do života?

Žena, tělo a duše, Christiane Northrup - velmi zajímavá kniha o tom, jakou roli mají ve společnosti ženy (užitečné čtení i pro muže-:)). Autorkou je americká gynekoložka, která pochopila, že západní medicína nedokáže řešit spoustu zdravotních problémů. Pochopila, že každý z nás jsme individuál a tak potřebuje svůj vlastní přístup. Příčina každé nemoci leží uvnitř nás samých. Určitě doporučuji. 

Bůh chodí po světě vždycky inkognito, Laurent Gounelle

Muž, který chtěl být šťastný - Laurent Gounelle

Filozof, který nebyl moudrý - Laurent Gounelle 

Všechny tři tito tituly jsou dílem francouzského autora - Laurent Gounelle -, který píše poutavé příběhy se silným duchovním podtextem a ponaučením-:) Pokud tedy máte chuť přečíst si také něco jiného než "naučného", vyzkoušejte. Spojíte tak příběh s ponaučením. 

Třetí oko - Lobsang Rampa

Lékař ze Lhassy - Lobsang Rampa

Příběh Lobsanga Rampy - Lobsang Rampa

Tyto 3 tituly vypráví o životě Lobsanga Rampy (autor píše sám). Začíná ve věku 7 let až do stáří. Doporučuji spíše pokročilým - začátečníkům by se některé úryvky mohly zdát až moc neuvěřitelné-:) I když rozhodnutí je na Vás - pokud Vás toto poznání láká....