Jdi na obsah Jdi na menu

Manuální lymfodrenáž

AKCE

KVĚTEN 2 + 1 ZDARMA 

images--75-.jpg

Manuální lymfodrenáž není masáž, ale léčebná terapie. Pravidelná lymfodrenáž je příjemný způsob posílení imunity organismu, pomáhá při léčbě celulitidy a hubnutí.Má výborné regenerační účinky. Při klasické masáži je nutné promasírovat sval do hloubky, tedy tlakem. Při lymfodrenáži je tlak minimální, jelikož lymfatický systém každého člověka se nachází v podkoží. Cílem je zlepšit průchodnost lymfatického systému, pročištění sběrných míst (mízních uzlin), čímž dochází k urychlování metabolismu. K tomu, aby se dosáhlo co nejlepšího účinku, je však zapotřebí určitá pravidelnost masáží. Při lymfodrenáži (nejen) je nutné pamatovat na dostatečný přísun tekutin (nejlépe čisté neperlivé vody).

Účinky manuální lymfodrenáže

 • zlepšuje tok lymfy
 • výrazně pomáhá při detoxikaci organismu
 • urychluje hojení jizev, rekonvalescence po operaci
 • léčba a prevence křečových žil
 • relaxace unavených těžkých nohou
 • odstraňuje (zlepšuje) celulitidu
 • zeštíhluje
 • omlazuje pokožku
 • zlepšuje obranyschopnost organismu

Jak probíhá manuální lymfodrenáž

Na úvod provedu s klientem dýchací cvičení (nelekejte se, je to příjemné). Správné dýchání je i (nejen) při lymfodrenáži důležité, neboť nám samo o sobě dokáže zlepšit tok lymfy. Poté se začne se samotnou drenáží. Ta se provádí nasucho, bez jakýchkoliv masážních olejů. Klient leží pohodlně na lehátku a odpočívá. Drenáž je dobré doplnit skořicový zábalem, který zvyšuje účinek procedury.

Pro koho je lymfodrenáž vhodná

Pro každého jako prevence, posílení imunity organismu. Také velmi účinná při léčbě celulitidy, hubnutí a detoxikaci. Drenáž má výborné kosmetické účinky, zlepšuje vzhled pokožky a pleti. Urychluje hojení ran a jizev (např. po operaci). Lymfodrenáž pomáhá při léčbě otoků. Od klientů trpících určitými chorobami (např. cukrovka, epilepsie, extrémně vysoký/nízký krevní tlak, onemocnění jater, ledvin, štítné žlázy, pooperační stav,..) vyžaduji souhlas od ošetřujícího lékaře.

Pro koho není vhodná (kontraindikace)

Nádorové onemocnění, které není v remisi (v tomto případě prosím vyhledejte medicínsky vzdělaného terapeuta se specializací na lymfatický systém), těhotenství. Jakékoliv akutní virové, bakteriální onemocnění (silné nachlazení, angína, chřipka), hnisavá rána. V tomto případě musíte počkat, až onemocnění odezní. 

VYZKOUŠEJTE TAKÉ

Manuální lymfodrenáž obličeje a celé hlavy, krku a šíje

Pomáhá redukovat vrásky na obličeji, v oblasti krku a dekoltu. Projasňuje pokožku, která se díky tomu stává pružnější a zářivější.

SKOŘICOVÝ ZÁBAL - doplněk a podpora lymfodrenáže

Skořicový zábal má silné prohřívací účinky. Tudíž prokrvuje tkáň, čímž dochází k silnější cirkulaci krve a také lymfy. Významně ovlivňuje celulitidu - zlepšuje její stav. Pokožka se stává jemnější, vláčnější, elastičtější. Výborně doplňuje a umocňuje proces lymfodrenáže. Aplikuji po drenáži, cca 20 min. Možno také samostatně, pravidelná aplikace redukuje celulitidu a zrychluje krevní oběh, metabolismus. Zvýhodněná cena k drenáži (info viz ceník).

DOPORUČENÍ PRO LYMFODRENÁŽ OBECNĚ

Ceny lymfodrenáží viz ceník ZDE

 • Berte prosím v úvahu, že při zakoupení lymfodrenážní kúry, je zapotřebí jednotlivé návštěvy rozplánovat tak, aby byla 1 - 2 návštěvy týdně. Tak je celá kúra nejúčinnější. Pokud máte dárkový kupon, je třeba domluvit si první termín návštěvy s časovým odstupem tak, abychom celou kúru dokončili ve stanoveném termínu platnosti kuponu (3 měsíce).
 • Pokud dostanete lymfodrenážní kúru jako dárek, objednejte se prosím co nejdříve je to možné. Pouze tak budeme moci najít vyhovující termíny, abychom mohli úspěšně kúru dokončit.
 • Při zrušení návštěvy lze poskytnout náhradní termín POUZE jednou, jinak návštěva propadá.
 • Z výjimečných důvodů (zdravotní obtíže) lze dohodnout v rámci možností náhradní termín celé kúry. Přičemž záleží na celkové vytíženosti mé osoby.