Jdi na obsah Jdi na menu

Něco málo o masážích (masáž klasická-relaxační, regenerační)

 

Určitě i Vy znáte někoho, kdo si dopřává masáže. Část lidí je vnímá jako něco luxusního, co je sice příjemné, ale ne nezbytné. Jiní zase přísahají, že se právě díky masážím zbavili zdravotních potíží. Bolesti zad u nás vévodí žebříčku neschopenek a jsou častejší potíží než bolest hlavy (která nezřídka souvisí právě se stavem Vašich zad). 

 

Masáž patřila vždy mezi výborné regenerační procedury. Na základě různých výzkumů bylo zjištěno, že pomáhá paři léčbě mnoha nežádoucích stavů. Pravidelná masáž uvolňuje stres, napětí, zbavuje nás únavy, nespavosti, bolesti hlavy, zad a kloubů. Příznivé účinky má také na lymfatický systém a krevní oběh a tím zlepšuje obranyschopnost organismu a celkovou regeneraci. Masáž má také kosmetický účinek, jelikož dochází k odstranění odumřelých buněk z pokožky. Dále urychluje metabolismus a tím dochází k rychlejšímu odbourávání tuků. Správně provedená masáž nastolí paříjemný pocit pohody a celkového uvolnění.

Masáž je druh terapie založený na odvěké touze po doteku. Provádí se pomocí tvrdších hmatů tak, aby zbavila tělo nahromaděných toxických látek.

Jak poznat maséra profesionála? Měli byste se u něj cítit absolutně příjemně. Měl by Vám naslouchat, na začátku se zeptat na Váš zdravotní stav a podle toho zvolit způsob a druh masáže. Po masáži byste měli ještě chvíli ležet na lehátku, aby nedošlo ke kolapsu. Po každé masáži je nutné doplnit příjem tekutin (nejlépe čistá neperlivá voda, ovocný čaj).

Pro kompletní regeneraci se doporučuje masáž celého těla, nejčastěji je však volena masáž zad a šíje.  Záda a šíje patří k nejproblémovějším partiím, jelikož zádové svalstvo je nejvíce namáhané. I když si to mnozí z nás neuvědomují, tak zádové svaly jsou zapojeny téměř do každého našeho pohybu. Stav zádových svalů má vliv na celkové držení těla. Jejich ochablost nebo častěji zatuhlost může být příčinou i vážnějších zdravotních obtíží. Proto bychom měli o svá záda opravdu pečovat. Ať už pravidelným cvičením (speciální série cviků zaměřená na zádové svalstvo) nebo pravidelnou masáží. Néjlepe kombinace obojího. Proto také při masáži zad a šíje používám lávové kameny pro kompletní uvolnění a větší relaxaci. Není to luxus. Nahřáté svaly ještě více změknou a dovolí mi dostat se více do hloubky.

Klasická masáž je olejová masáž. Kvalitní oleje jsou nedílnou součástí správně provedené masáže. Používám přírodní rostlinné oleje od firmy Salus.